E-irsaliye Şematron Güncellemesi

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru kapsamında 1 Eylül 2021 tarihi itibariyle yayında olacak şekilde, e-İrsaliye için ek zorunluluklar getirilmiş olup, bu zorunluluklara yönelik şematron paketi yayımlanmıştır.

e-İrsaliye için şematrona eklenecek olan ek zorunluluklara ulaşmak için tıklayınız.

e-İrsaliye belgelerinizi eLogo Entegratörlük Portali (efatura.elogo.com.tr) üzerinden düzenliyorsanız, ilgili tarihe kadar portalimizde gerekli geliştirmelerin tamamlanacağını hatırlatmak isteriz.

e-İrsaliye UBL’ini kendi sistemlerinizde oluşturuyorsanız sistemlerinizdeki zorunlu alanları kontrol etmenizi ve ilgili alanlarda gerekli güncellemeleri yapmanızı tavsiye ederiz.

e-İrsaliye UBL’i eLogo tarafından oluşturuluyorsa; halihazırda UBL’e eklenmeyen bir zorunlu alan var ve eklenmesini talep ediyorsanız tarafımıza bilgi vermeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

eLogo Entegratörlük sistemlerine Web Servis üzerinden bağlantı sağlıyorsanız, test ve demo ortamlarımızda güncellenen şematron dosyasını kontrol edebilirsiniz. Yerel sunucu çözümümüzü kullanan müşterilerimiz için ise şematron dosyası sonraki duyurularımızda ayrıca paylaşılacaktır.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilgili duyuruya ulaşmak için tıklayınız